کوک کردن پن فلوت

پن فلوت نیز مثل سازهای دیگر ممکن است در شرایط آب و هوایی مختلف یا ضربه از کوک خارج شود. در این ویدئو آموزشی شما را با نحوه کوک کردن پن فلوت آشنا خواهیم کرد. پن فلوت ها معمولا با تعداد لوله های ۱۸، ۲۱ و ۲۵ لوله در گام های سل ماژور و دو ماژور کوک می‌شوند. اگر شما از پن فلوت سل ماژور استفاده می‌کنید به این نکته توجه کنید که نت “فا” در ساز شما باید همیشه “فادیز” باشد. هم چنین اگر ساز شما در کوک دوماژور کوک شده است تمامی نت ها بدون “دیز” یا “بمل”  خواهند بود. پیش از کوک کردن ساز خود بهتر است با معلم موسیقی خود در رابطه با گام سازتان صحبت و از ایشان راهنمایی بخواهید.

یکی از مهم ترین مواردی که باید در هنگام کوک کردن پن فلوت بدانید، شناخت نت ها به صورت حروف الفبای انگلیسی است. زیرا تمام تیونرهای دیجیتال یا نرم افزاری نت ها را به صورت A,B,C,D,E,F,G نشان می‌دهند. برای درک بهتر این موضوع، در ادامه این حروف را در مقابل نت ها قرار می‌دهیم. به طور مثال نت “سل” بر روی تیونر به صورت “G” نشان داده می‌شود.

 A=LA // B=SI // C=DO // D=RE // E=MI // F=FA // G=SOL

 

نحوه کوک کردن پن فلوت

آیا همه پن فلوت ها امکان کوک شدن دارند؟

سازندگان پن فلوت متناسب با سلیقه یا تجربه خود انتهای ساز را به روش های مختلف مسدود می‌کنند. مسدود شدن انتهای ساز ممکن است با استفاده از عصاره موم عسل، ابرهای مخصوص یا چوب پنبه باشد. سازهایی که از طریق موم مسدود می‌شوند معمولا امکان تغییر کوک را به سادگی ندارند و هم چنین به نسبت سازهای دیگر کمتر از کوک خارج می‌شوند. البته باید به این نکته نیز توجه داشت، در صورتی که برای مسدود کردن انتهای پنفلوت از موم استفاده شود در شرایط آب و هوایی گرم بیشتر از کوک خارج خواهد شد.

در مقابل اگر سازنده پنفلوت از چوب پنبه برای مسدودسازی استفاده کرده باشد کوک کردن پن فلوت بسیار راحت خواهد شد. بنابراین تمام سازها امکان تغییر کوک را به سادگی ندارند و سازهایی که با استفاده از چوب پنبه مسدود شده اند بهترین گزینه برای تغییر یا تیون کوک هستند.

در این ویدئو آموزشی از پن فلوت ۲۱ لوله سل ماژور استفاده شده است.

دیدگاه بگذارید